22. april 2021

Black Lives Matter-aktivist u/ filter: “I don’t want to say we need to start killing all White Folks, but…”

Der er lidt Manson’sk ‘Helter Skelter’ over Black Lives Matter. Det ville dog blive en kort affære, hvis det her hvide flertal af ‘White supremacists’ pludselig begyndte at opføre sig som aktører i en racekrig. Fra The Red Elephants – BLM Activists Suggest We Should ‘Start Killing’ All White People.

“A shocking interview from the George Floyd memorial in Minneapolis reveals how many Black Americans think about White people in the US.

During the collection of interviews, journalist and filmmaker Ami Horowitz asked several people who were attending the memorial about their thoughts on burning the city down and using violence against white people. …

Horowitz asked a pair of women at the protest how many unarmed black men she thinks are killed by police yearly, to which she replied ‘thousands’ and ‘hundreds’ just in Minneapolis.

The real number is around 10 total. According to data from the Washington Post, in 2019 approximately 12 unarmed black men were shot and killed by police, most of them were either attacking the police or someone else during the incidents upon review of each occurrence. In the same year 26 unarmed White Americans were shot and killed by police.

… After one woman claims that ‘most of the country’ are ‘White supremacists’, and that we should start carrying out mob justice on the ‘White supremacists’ that make up most of the country, Horowitz asked two other women about this mob justice idea.

I don’t want to say we need to start killing all White Folks, but it’s like… Maybe they need to feel the pain and the hurt.'”

(Black Lives Matter-aktivister uden filter, 2021)

Oploadet Kl. 10:18 af Kim Møller — Direkte link18 kommentarer

The URI to TrackBack this entry is: https://www.uriasposten.net/archives/118640/trackback

18 Comments »

 1. Disse pragteksemplarer af racen bekræfter jo bare Helmuth Nyborg.

  Kommentar by Rinus — 22. april 2021 @ 10:45

 2. Ja i både udseende og væremåde.
  Hvorfor de lader håret gro er fordi: Så bliver hatten eller kasketten udfyldt. ☺☺

  Kommentar by Charles — 22. april 2021 @ 11:03

 3. Stort set alle ikke-vestlige kulturer er meget tribale. Hele verden deles i “vores hold -mod det andet hold”. Vores etniske, race, klan, religion mod de andre. Problemer handler ikke forhold objektivt passer men om “vores gruppe” vinder og den anden gruppe taber. Hele den vestlige verden har ikke dette tribale tankesæt. Det er forsøg på, at være objektive og se på det enkelte individ. Men resten af verden spiller et andet spil og vi vil blive tvunget til, at spille det samme spil på sigt.

  Kommentar by CCC — 22. april 2021 @ 11:10

 4. Det lille ord “but” siger alt!

  Kommentar by Den Nervøse — 22. april 2021 @ 11:29

 5. Består globalisering monstro i global start af lokale borgerkrige?
  Georg Soros gnider sig i hænderne sammen med Fanden – verdens befolkningsantal har endelig nået sit “breaking point”, hvor alles krig mod alle igangsættes.

  Kommentar by Gustav Jensen — 22. april 2021 @ 11:46

 6. Efter at den KOMMUNISTISKE FAMILIEPOLITIK er slået igennem, så at skilsmisser og enlige mødre, faderløse børn og statsejede børn er blevet standarden……. er de hvide drenge og mænd blevet så FEMINISEREDE, at de ikke længere evner at forsvare hverken sig selv eller deres land.

  De hvide mænd og kvinder udnyttes, hetzes, undertrykkes og tyranniseres nu af både deres egne politikere, bureaukrater og medier. Dertil kommer at de også angribes af importerede kulturfremmede, som agter at overtage deres land og alt i landet.

  Den hvide verden risikerer at blive løbet over ende. Bare se nogle kilometer mod øst og få en god idé om hvad vi har i vente: endeløse rædsler.

  Kommentar by BENT A — 22. april 2021 @ 12:13

 7. Covid 19 slår ikke nok overvægtige negre ihjel

  Kommentar by Træt — 22. april 2021 @ 12:42

 8. Sjovt, som det altid er dem der har mindst sandsynlighed for at deltage aktivt i en krig, og også mindst sandsynlighed for at overleve, der er mest aktive i ansporingen af andre, med deres hadfyldte, overmodige sprogbrug, som var de vilde og uciviliserede dyr.

  For fakta er jo, at når det først går løs, så deltager de ikke i noget som helst, hvor størrelsesforholdet mellem fraktionerne ikke er mindst 20 mod 1.

  Næh, de vælger som sædvanligt at holde sig tilbage, og lade andre udsætte sig for det lort de har fået startet, mens de slikker sig om læberne med opspilede øjne, totalt fanget af det emotionelle boost de får fra volden der bliver udøvet, mens de kommer med opmuntrende tilråb.

  Man kunne se det udfolde sig uden for barer og kro-baller, hver eneste lørdag aften før virussen ramte os, og man kan se det her:
  https://www.breitbart.com/entertainment/2021/04/21/watch-leslie-jones-after-derek-chauvin-conviction-lets-go-get-the-rest-of-them-motherfkers/

  Kommentar by Kimski — 22. april 2021 @ 12:50

 9. Sorte racisters selvmedlidenhed…ynk

  Kommentar by Michael Unna — 22. april 2021 @ 14:01

 10. Hvis man kigger lidt nærmere på “Ami Horowitz” baggrund, så er der god grund til tro, at hans loyalitet nok ikke ligger hos Vesten, men derimod hos et lille land i Mellemøsten.

  Kommentar by Peter Nielsen — 22. april 2021 @ 18:50

 11. CCC — 22. april 2021 @ 11:10 skrev:

  “Stort set alle ikke-vestlige kulturer er meget tribale. Hele verden deles i “vores hold -mod det andet hold”. Vores etniske, race, klan, religion mod de andre. Problemer handler ikke forhold objektivt passer men om “vores gruppe” vinder og den anden gruppe taber.”

  Jep! Det er netop dette tribale mind-set, som vi desværre mangler og skal udvikle hurtigst muligt. Vi har brug for langt mere etnisk loyalitet/solidaritet, hvis vil skal overleve magtkampen.

  Kommentar by Peter Nielsen — 22. april 2021 @ 18:52

 12. At USA i sin tid hentede slaver i Afrika, har naturligvis for længst vist sig som nationens allerstørste fejltagelse nogensinde, var det ikke sket havde meget været anderledes fredeligt i USA i dag.

  Kommentar by LarsB — 22. april 2021 @ 19:34

 13. Det var USA, som kæmpede imod slaveriet og sørgede for at det internationalt blev forbudt…..og så skal man idag høre på Sorte Racister klage, efter De har haft en sort præcident :-) :-) :-).
  Når de ikke kan tage ansvaret for dem selv, så skal hvide gøres til syndebuk :-) :-) :-).

  Kommentar by Michael Unna — 23. april 2021 @ 07:31

 14. Fat lives matter.

  Kommentar by Oppenheimer fan — 23. april 2021 @ 08:16

 15. @ Peter Nielsen — 22. april 2021 @ 18:50

  Og når man ser på dig er der ingen grund til at antage at du er andet end en snotdum racist. Ami Horowitz er en hel del tættere på mig end du er, alene fordi han fremstår som et ordentligt menneske.

  Kommentar by Santor — 23. april 2021 @ 09:30

 16. De sorte vil udrydde de hvide. Gad vide, hvad det bliver for et samfund, det bliver, hvis de sorte for held med deres morderiske forehavende.

  Kommentar by Jens-Erik Andersson — 23. april 2021 @ 10:05

 17. Santor — 23. april 2021 @ 09:30:

  “Racist”? “Ordentligt menneske”? Wauw! Prøver du at udskamme mig, haha. Du lyder som en “woke” tosse! Har Redox sendt dig herind for at prøve at opdrage os til gode oikofober som dig, lol.

  Kommentar by Peter Nielsen — 23. april 2021 @ 13:57

 18. Hvad går fru Blæwer Sørensen egentlig rundt og laver for tiden?

  Er hun ved at købe villa i Gentofte?

  Kommentar by Revisoren — 24. april 2021 @ 09:34

RSS feed for comments on this post.

Leave a comment

Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Denne weblog er læst af siden 22. juni 2003.

  

Vælg selv beløbBlogs


Meta
RSS 2.0
Comments RSS 2.0
Valid XHTML
WP


MediaCreeper